Home

COWI Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy COWI, wiodącej północnoeuropejskiej grupy konsultingowej, która znajduje się w 35 krajach i świadczy usługi w zakresie inżynierii i planowania środowiska.

COWI Polska we Wrocławiu i Oddziałem w Bielsku-Białej jest firmą prywatną, niezależną od producentów, dostawców i wykonawców, działającą w obszarze inżynierii transportu oraz systemów służących do gromadzenia, przetwarzania i wizualizacji danych geograficznych zwanych GIS. 
Biuro we Wrocławiu specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury kolejowej we współpracy z firmami Grupy COWI a przede wszystkim w Danii, Szwecji i Norwegii.

Wydział Infrastruktury Kolejowej w COWI Polska przygotowuje projekty koncepcyjne w ramach studiów wykonalności, projekty budowlane i wykonawcze, jak również Programy Funkcjonalno-Użytkowe i Specyfikacje Przetargowe dla projektów linii kolejowych.

COWI Polska wykorzystuje profesjonalne oprogramowanie do projektowania układów torowych i trakcji elektrycznej firmy Bentley (MicroStation, Power Rail Track, Power Rail Overhead Line) i własne oprogramowanie do projektowania trakcji elektrycznej. We współpracy z COWI A/S Dania wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie do analiz ruchu – Open Track.

Biuro w Bielsku-Białej we współpracy z firmami Grupy COWI przede wszystkim w Danii, Norwegii i w Indiach specjalizuje się w obszarze Geograficznych Systemów Informacji.

W dynamicznie rozwijającym się obszarze GIS, stosowanym na całym świecie w wielu dziedzinach gospodarki i nauki, począwszy od geodezji, gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska, poprzez telekomunikację, energetykę, logistykę, bezpieczeństwo publiczne, gospodarkę wodną, meteorologię, geoinżynierię, górnictwo, geologię oraz wiele innych, COWI Polska specjalizuje się w pozyskiwaniu, przetwarzaniu i kontroli jakości danych przestrzennych.

Prawie 50 doświadczonych projektantów, inżynierów i specjalistów w dziedzinie Systemów Informacji Przestrzennej, Fotogrametrii i Teledetekcji wywodzi się z firm konsultingowych oraz instytucji państwowych, w których samodzielnie prowadzili różnego rodzaju projekty.

COWI Polska świadczy usługi dla klientów publicznych i prywatnych już od początku lat 90-tych i oferuje kompleksowe doradztwo przy projektach związanych z szeroko rozumianą inżynieryjną branżą kolejową. Dążymy do kompleksowej obsługi, dbając o najwyższą jakość oferowanych przez nas usług.

Naszymi głównymi klientami byli i są m.in.:

  • zarządcy infrastruktury kolejowej i drogowej
  • międzynarodowe firmy konsultingowe
  • instytucje UE

Zapraszamy do współpracy.
Jacek Jędrys
Prezes Zarządu

Zdjęcie: Nicky Bonne

Contact us

ul. Strzegomska 138 IIIp.
PL 54-429 Wroclaw
Poland
Tel:+48 71 78 36 300
cowipolska@cowi.com.pl
www.cowi.com.pl
Managing Director:Jacek Jedrys